Naturalna witamina C

Naturalna witamina C czyli kwas askorbinowy, występuje w owocach i warzywach, oraz owocu dzikiej róży. Witamina C to związek chemiczny, który ma swoje cenne zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także i kosmetyce. Kosmetyki do pielęgnacji ciała z witaminą C mają właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu spowalniają procesy starzenia się skóry i przyspieszają gojenie się ran, owrzodzeń i poparzeń. Poprawiają koloryt skóry, niwelują przebarwienia, oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Kwas askorbinowy to jedna z witamin o wielokierunkowym działaniu, która jest oczywiście niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Dlatego trzeba ją codziennie dostarczać w formie posiłku. Zapotrzebowanie na witaminę C oczywiście uwarunkowane jest od wieku, płci oraz tego w jakim stanie jest nasz organizm.

Najwięcej witaminy powinny przyjmować:

 

Naturalna witamina C jest bardzo ważna w organizmie człowieka, ponieważ jej niedobory powoduje osłabienie układu odpornościowego człowieka, co przekłada się na zwiększenie ryzyka infekcji,gorsze gojenie się ran, owrzodzeń i poparzeń.

W jakiej formie dostarczać witaminę C?

Witamina C jest wrażliwa na światło i wysoką temperaturę i niestety podczas gotowania ulega rozkładowi, dlatego najwięcej kwasu askorbinowego będą miały surowe owoce i warzywa. Owoce i warzywa najlepiej mrozić, wtedy mamy pewność, że witamina C nie ulegnie rozkładowi.

Gdzie jest najwięcej naturalnej witaminy C?

Owoce i warzywa powinny codziennie gościć na naszych stołach.